DGNEWS.EU

Димитровградските корабомоделисти отново златни на национално състезание

Jun 08
21:30 2021

Състезателят на клуба по корабомоделизъм - Димитровград Теодор Тончев спечели два златни медала на Националните ученически състезания по корабомоделен спорт в Харманли. Той спечели първи места в класовете F2A - радиоуправляеми модели - копия до 900 мм и в клас „Мини Еко“. Димитровградският клуб участва пълен отбор в групата от III - IV клас в състав: Владислав Тончев, Теодор Тончев, Алекс Витанов, Симеон Вълев. При втората възрастова група VII - XII клас участва Калоян Господинов.

Второ място и сребърен медал в клас  F2A спечели Симеон Вълев. Той завоюва и бронзов медал в клас  F4A - радиоуправляеми модели без стенд. Останалите участници от клуба също се представиха много добре като се класираха сред първите шест участника в състезанието. В отборното класиране в първа възрастова група децата от Димитровград заеха второ място децата.

Първенствата бяха организирани от Министерството на образованието, Национален дворец на, Община Харманли и Спортен клуб "Емил Димитров".