DGNEWS.EU

Димитровградчани с високи отличия от националните първенства по карате

Apr 26
08:53 2021

Отлично представяне направиха на националните първенства по карате шинкиокушин състезателите на СК „Карате клуб Димитровград“ през уикенда. Димитровградчани се завърнаха от Шумен с четири шампионски и две вицешампонски титли, и завоювани призови места. 210 деца от 23 клуба в страната мериха сили на татамито на 24 април.

Борис Георгиев стана шампион и най-техничен състезател до 12-годишните в 49 кг.

Теодор Иванов е шампион до 10 г. при 34-килограмовите, а Мария Донева стана вицешампион до 12 г. до 43 кг. В същата категория Пламена Дойчева и Виктория Митева спечелиха трети места. Анджелика Георгиева също се класира трета при 14-годишните до 45 кг.

Вчера състояха състезанията при кадети и жени в дисциплините „ката” и „кумите”. Мартин Бялков стана шампион при кадетите до 75 кг, а при жените Цветелина Фердинандова стана шампион на ката и вицешампион до 60 кг., съобщиха от клуба.