Млади борци на Димитровград дебютираха на Европейско първенство

Денис Наим дебютира на Европейско първенство за момчета
Jun 29
10:10 2019

Двама млади борци на СКБ „Димитровград” дебютираха на Европейското първенство по борба за момчета от 26 до 28 юни в Краков, Полша.

В категория 44 кг Денис Наим, брат на национала ни Микяй Наим, започна с победа над англичанин с 10:0, а в следващия кръг загуби от борец на Азербайджан в оспорвана и равностойна схватка със 4:7 точки. В крайното класиране той остана на 8-мо място, което е много добро представяне за дебютант.

Дениз Ибрям също започна с победа в категория 48 кг. Той отстрани с технически туш състезател от Естония, но след това загуби от борец на Азербайджан. В репешаж димитровградчанинът отстъпи пред арменец и остана 15-ти в крайното класиране.

И двамата ни борци са за първа година се състезават във възрастова група момчета до 15 год. Участието им е особено важно предвид трупането на международен опит. Следващата 2020 г. те остават в същата възрастова група, а европейското първенство ще бъде в България, където ще очакваме повече от тях, коментираха от димитровградския клуб.