DGNEWS.EU

Хасково трудно спечели дербито срещу Димитровград

May 25
09:53 2019

Хасково спечели дербито на региона в Югоизточната трета лига, след като успя да се наложи над домакините от Димитровград с 4:3. Гостите се добраха до победата в продължението на мача и половин минута преди съдията да надуе свирката за края на двубоя.

Червено-белите три пъти повеждаха в резултата на стадион "Миньор", но гостите успяваха да изравнят. Два пъти във вратата на Хасково се разписа бившият играч на гостите Андрей Атанасов, един гол отбеляза и Цветомир Матев. В 90-ата минута синьо-жълтите останаха с играч по-малко, след като Васко Сантов получи втори жълт картон, последван от червен и се отправи към съблекалните.

"Добър мач  се получи, на моменти имаше и грубости, жалко, че не успяхме да удържим поне равенството", коментира старши треньорът на димитровградчани Жеко Йорданов след двубоя. Трите точки помогнаха на Хасково да остане на седма позиция във временното класиране с 47 т., въпреки загубата Димитровград остана на 15-а позиция с 31 точки. След синьо-жълтите се нарежда третия тим в аматьорската дивизия - Свиленград, който успя да се наложи у дома с 2:1 над Борислав (Първомай). Двубоите се играха в петък заради предстоящите в неделя евроизбори.

В последния кръг димитровградчани гостуват на Загорец. Мачът е на 1 юни в Нова Загора.