DGNEWS.EU

Димитровградските борци спечелиха медали в серия турнири у нас и в чужбина

Apr 08
12:26 2019

В серия от международни турнири в страната и чужбина, участваха борци на Димитровград през последните дни.На изключително силния турнир в град Каменка,Украйна Денис Наим /кат.44 кг.-момчета/ и Никола Нейчев /кат.71 кг.-кадети/ постигнаха забележителен успех. Двамата завоюваха шампионските титли в своите категории в много голяма конкуренция и тежки схватки. На тепиха излязоха борци от Украйна , Беларус , Молдова , Румъния и др.

И на турнира в Солун, Гърция димитровградският борец Георги Иванов също стана шампион. Той завоюва златен медал за Димитровград в категория 110 кг при кадетите.

Божидар Динев спечели златен медал в категория 65 кг. при кадетите на международен турнир „Динко Петров“ в Стара Загора. Димитровградските борци спечелиха два медала и на международен турнир „Кръстев-Дерменджиев“ в Ямбол. Божидар Динев се пребори за сребърен медал в категория 65 кг. при кадетите , а Николай Скендеров спечели бронз при 74-килограмовите юноши.