DGNEWS.EU

Димитровград с класическа победа, Хищника отбеляза 2 гола

Mar 09
17:56 2019

Отборът на Димитровград постигна втора домакинска победа от началото на пролетния полусезон в Югоизточната трета дивизия. Синьо-жълтите надиграха с 3:0 гостите от Садово. През зимната пауза ръководството на клуба положи доста усилия да привлече в редиците си голмайстора на Хасково Андрей Атанасов. Нападателят с прозвището Хищника, играещ под номер 9 ,бързо се адаптира и в третия мач с екипа на димитровградчани отбеляза първите два гола. Той откри резултата с глава през първото полувреме. Другите две попадения бяха отбелязани след почивката. Първо Васко Сантов с мощен удар от 20 метра порази вратата на гостите, а след него отново с глава се разписа Андрей Атанасов.

"Добър мач, изпуснахме още няколко голови положения. Поздравявам момчетата за победата", бе лаконичният коментар на старши-треньорът Жеко Йорданов. Половин час игра и възстановилият се след контузия таран Цветомир Матев. Спечелените три точки помогнаха на домакините да се измъкнат от зоната на изпадащите. Димитровград е на 15-а позиция с 21 точки. Другите два тима от региона загубиха като гости. Хасково падна с 2:3 от Миньор (Раднево), а Свиленград бе разгромен с 1:4 от Черноморец (Бургас).

Следващата събота Димитровград гостува на Борислав. Тимът на Първомай загуби днес в Карнобат от местния едноименен тим с 2:3, но въпреки това е с едно място по-напред в класирането на Югоизточната трета лига и с една точка повече от димитровградчани.