DGNEWS.EU

Димитровград загуби дербито с Хасково

Nov 26
08:42 2018

Отборът на Димитровград загуби като гост от съседите от Хасково с 0:2 в мач от предпоследния есенен кръг от първенството на Югоизточната трета лига. Домакините отбелязаха по един гол през двете полувремена. Резултатът бе открит от Андрей Атанасов, който реализира отсъдената дузпа. През второто полувреме сред голмайсторите се записа Нелян Чакъров.

В самия край на мача нападателят на гостите Цветомир Матев си изкара червен картон. Един мач ще пропусне и капитанът Недялко Хубенов заради натрупани жълти картони. В сряда Димитровград играе в Момчилград срещу Бенковски за Купата на Аматьорската футболна лига.

В последния кръг Димитровград приема Загорец, който е на второ място във временното класиране. Преди последния официален мач за тази година синьо-жълтите имат актив от 15 точки, което ги нарежда на 15 място в зоната на тимовете, застрашени от изпадане от групата. "Предстои ни сериозна работа през зимната пауза, трябва да се стегнат редиците, за да останем в трета дивизия", категоричен е президентът на Димитровград Ангел Колев.