DGNEWS.EU

Димитровград срещу Хасково за Купата на аматьорите

Oct 03
07:44 2018

Димитровград преодоля успешно първия кръг на турнира за Купата на Аматьорската футбола лига. Синьо-жълтите се наложиха у дома над Свиленград с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Цветомир Матев през второто полувреме.

Следващият съперник на димитровградчани е играещият в областната футболна група АФК Хасково, който победи днес „Хасково 1957” също 1:0. Голът отбеляза Хакан Фикрет в 35-ата минута. Все още обаче не е ясна датата, на която двата тима ще се срещнат, за да излъчат областния представител в турнира за аматьорската купа. Очаква се ОС на БФС да заседава в сряда и да насрочи датата на сблъсъка между двата тима. Двубоят ще бъде не по-рано от средата на следващата седмица.

Преди това Димитровград имат за първенството в Югоизточната трета лига. Синьо-жълтите гостуват в събота на Сокол (Марково). Домакините са 16-ти във временното класиране с 6 точки, а димитровградчани са с 4 позиции по-нагоре с 10 т.