DGNEWS.EU

Димитровградчани спечелиха турнира „Шампион на шампионите”

Jun 24
17:52 2018

Футболният тим на „Димитровград 1947“ от набор 2006 г. спечели турнира „Шампион на шампионите” в Златоград днес. Андриан Стоянов и Николай Маразов от синьо-жълтите бяха отличени съответно за най-добър нападател и За най-добър вратар на турнира. Днес следобед футболистите и треньорът им Диан Динев бяха посрещнати от най-верните си фенове като световни шампиони на стадион „Миньор” и приятно изненадани с пица и торта.

Димитровградчани се състезаваха на зеления терен с отбори от Бургас, Смолян, Дряново, Пловдив и др. Първите три мача синьо-жълтите победиха отборите на Бургас, Дряново и Пловдив. На полуфинала димитровградчани отстраниха с 4:0 тимът на Смолян, а на финала се пребориха за Купата след като победиха с 1:0 бургаският „Звездичка”.

Това е трета шампионска купа, която отборът печели от началото на годината лято. През месец април футболистите спечелиха турнира „Чирпанска кама”, а през май  и турнира за Купата на Асоциацията на българските футболисти в Хасково.