DGNEWS.EU

„Димитровград 1947“ спечели Купата на АБФ в Хасково

May 31
13:00 2018

Отборът на „Димитровград 1947“ спечели турнира за Купата на Асоциацията на бългаските футболисти, играл се в Хасково. Дейвид Красимиров от синьо-жълтите получи приза за най-добър състезател на турнира, а наставникът на димитровградчани Диан Динев - за най-добър треньор.

Турнирът е част от националната програма „Децата и футболът“ и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз, Министерството на младежта и спорта. Надпреварата протече под патронажа на кмета на Хасково Добри Беливанов, който награди лично победителите. В състезанието се включиха 8 отбора от Хасковска област, съставени от деца до 12-годишна възраст.

На финала „Димитровград 1947“ победи „Свиленград 1921“ с 4:1. В мача за третото място тимът на „Червените дяволи“ (Хасково) победи съгражданите си от „Асти АБ“ (Хасково) с 2:0. На 5-о място приключи отборът на „Харманли 04“, който надигра „Бригада“ (Димитровград) с 2:0. В двубоя за седмото място „Раковски“ (Ивайловград) се наложи над АФК „Хасково“ с 1:0.

Всички участващи отбори получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. На индивидуалните призьори бяха връчени специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.

Официални гости на турнира бяха генералният секретар на АБФ Георги Бойчев, председателят на Областния съвет на БФС – Хасково Митко Маринов, председателят на съдийската комисия към БФС Хасково Васко Петев, председателят на СТК към БФС Хасково Тонев и хасковските футболни легенди Костадин Латинов и Георги Куманов.