Димитровград изтръгна победата от Свиленград

Живко Митев бе един от голмайсторите на синьо-жълтите в срещата
May 27
10:53 2018

Футболистите на Димитровград успяха да победят у дома Свиленград с 3:2. Гостите поведоха набързо с 2:0, но до края на първото полувреме домакините намалиха на 2:1 с гол на Цветомир Матев. След почивката синьо-жълтите овладяха инициативата и до средата на втората част стигнаха до пълен обрат - 3:2. Головете отбелязаха Живко Митев и Антон Колев.

"С тази победа за пореден път показахме и доказахме, че този мач не е бил уговорен, както се опитаха някои да внушат преди началото на срещата", категоричен бе след последния съдийски сигнал президентът на клуба Ангел Колев. Въпреки пълния успех Димитровград остава на 11-та позиция с актив от 45 точки.

В последния кръг синьо-жълтите ще прибавят още 3 точки, защото печелят служебно срещу отказалия се от първенството на Югоизточната трета лига "Тунджа-Ягода". Най-вероятно отборът ще завърши на това място шампионата.