Димитровград победи в мач със седем гола

Снимка: архив dgnews.eu
May 12
21:00 2018

Истински голов трилър се разигра на днес на стадион "Миньор", където местния Димитровград успя да изкопчи трите точки от Борислав (Първомай). След тази победа с 4:3 синьо-жълтите се бетонираха в Югоизточната трета дивизия и могат да мислят за следващия сезон, който да е по-успешен от отиващия си.

Съвсем резонно димитровградчани поведоха до средата на първото полувреме с 2:0. Във вратата на първомайци се разписаха Недялко Хубенов (20 мин.) и Илия Янков (34), който през есента рита за тима на гостите. В самия край на първата част бориславци намалиха на 2:1. В 60-та минута изравниха за 2:2 и започнаха да мечтаят дори за спечелването на двубоя. Домакините обаче бързо попариха надеждите им с попадения на Цветомир Матев (69) и Недялко Хубенов, който се разписа за втори път в мача в 80-ата минута. В самия край на редовното време първомайци намалиха на 4:3, но димитровградчани не им позволиха да се докопат поне до точката.

За домакините спечелването на трите точки е равносилно почти на спортен подвиг. Наставникът Жеко Йорданов не можеше да разчита за важната среща на 4-ма играчи поради контузии. Самият той и Чавдар Камов едвам устискаха до края на срещата заради травми, Антон Колев пък влезе в последните минути на мача, макар че е с температура от 39 градуса.

Въпреки спечелените три точки Димитровград остава 11-ти във временното класиране на Югоизточната трета лига с 42 точки. Синьо-жълтите могат да се изкачат с една позиция, ако следващата събота надиграят като гости десетия в таблицата Асеновец, който е с 44 точки.