DGNEWS.EU

Димитровград триумфира над коравия Загорец

Mar 10
21:11 2018

Футболистите на Димитровград спечелиха ценни три точки. Днес те надиграха с 1:0 гостите от Загорец (Нова Загора), които са втори във временното класиране на Югоизточната трета дивизия. Единственото попадение падна след точно изпълнена дузпа от Цветомир Матев в 81-ата минута. Реферът посочи бялата точка, след като нападателят на домакините Недялко Хубенов бе повален в наказателното поле на гостите.

Мачът ще се запомни с грубата игра на гостите, която главният съдия толерира. Това предизвика реакцията на димитровградските фенове. От пълните трибуни се чуваха всякакви нецензурни думи и епитети по адрес, както към оранжевите, така и към съдийството. Най-новата обръщение на привържениците към грубияните бе „джендър”, вероятно повлияна от скандалите около истанбулската конвенция.

"Силен мач стана, новозагорци са здрав отбор. Не случайно са един от водещите отбори в групата", коментира след двубоя треньорът на синьо-жълтите Жеко Йорданов. Любопитното е, че той е родом от Нова Загора и е играл за местния отбор преди 15 години, преди да облече екипа на Хасково.

Гостите дори можеха първи да открият резултата, но топката тресна гредата. Домакините постепенно овладяха инициативата и особено през второто полувреме имаха няколко положения за гол. Спечелените днес три точки изкачиха Димитровград на 11-о място с 25 т. Воденият от Йорданов тим постигна две победи от два мача през пролетния полусезон в аматьорската лига. Синьо-жълтите имат един отложен мач, след като заради падналият сняг не се игра втория кръг. Мачът с Миньор бе преместен за 28 март. Очаква се в най-скоро време контузеният Здравко Дерменов да се възстанови. По-тежка е травмата на другия привлечен през зимната пауза играч - Васил Колев.

Следващата събота димитровградчани ще гостуват на Сокол (Марково).