DGNEWS.EU

Жеко Йорданов с успешен старт начело на Димитровград

Nov 26
12:42 2017

Жеко Йорданов стартира с победа дебюта си като треньор на Димитровград. Вчера синьо-жълтите победиха с 4:1 гостите от Тунджа (Ягода) в мач от последния есенен кръг на първенството от Югоизточната трета лига. Йорданов води тима от игралното поле.
Ръководството го постави начело след като изкаралия четири сезона на стадион "Миньор", Христо Георгиев се оттегли заради слаби резултати. Вярно успехът бе постигнат над последния в класирането, но е важен за футболистите. Възможно е шефовете на клуба да гласуват доверие на Жеко Йорданов и той да остане треньор на синьо-жълтите и през пролетта.
Решението се очаква да стане ясно до края на годината.
Димитровградчани откриха головата си сметка още в самото начало на срещата с тима от село Ягода. В 5-ата минута Недялко Хубенов стреля, вратаря на гостите изби, топката попадна в Цецо Матев, който не сбърка за 1:0. 180 секунди по-късно двамата си размениха ролите. Матев изведе Хубенов на голова позиция и той покачи на 2:0.
До края на полувремето още един бивш футболист на Хасково - Даниел Добриков се разписа за 3:0.
В началото на второто полувреме съдията отмени гол на домакините заради засада. В 65-ата минута Цветомир Матев покачи на 4:0. В края на мача гостите вкараха почетно си попадение, след като изненадоха вратаря на домакините с изстрел от 25 метра.
Победата в последния есенен кръг помогна на Димитровград да се изкачи с едно място, до 12 позиция. Тимът ще зимува с 19 точки, но с отрицателна голова разлика.
Футболистите ще продължат да тренират още няколко дни под ръководството на Жеко Йорданов.