DGNEWS.EU

Борците с 5 медала от престижен турнир в Молдова

Oct 14
14:16 2013
С пет медала - два златни, един сребърен и два бронзови, се завърнаха от международен турнир в молдовската столица Кишинев, състезателите на спортен клуб по борба Димитровград. В престижното състезание, организирано в памет на Александър Зёра, участваха 7 кадети на клуба.
Микяй Наим спечели злато в категория 54 кг и индивидуален приз за най-добра техника. Съотборникът му Веселин Петров пък стана победител в категория 58 кг и заслужено спечели златото. За съжаление малко не достигна на Драгомир Димов да вземе шамионска титла при 100-килограмовите. Въпреки това силното му представяне му донесе сребро. Други двама борци на клуба - Богомил Бонев (76 кг) и Велко Тодоров (85 кг) достигнаха малкия финал за трето място и успяха да завоюват бронзови медали. Добро представяне в турнира направиха още Иван Ангелов (58 кг) и Мирослав Иванов (63 кг).