DGNEWS.EU

Обявиха победителите в онлайн пленера „Пролетта дойде, пролетта победи”

Обявиха победителите в онлайн пленера „Пролетта дойде, пролетта победи”
May 04
11:20 2020

Класирането на участниците в онлайн пленера „Пролетта дойде, пролетта победи”, обявиха днес от Детски и младежки център в Димитровград. Инициативата се проведе по време на извънредното положение. „Щастливи сме, че facebook-страницата ”Пролетта дойде, пролетта победи” на онлайн конкурса е толкова пъстра, красива и пролетна. В нея бяха публикувани 213 рисунки, 20 стихотворения и  3 есета на деца от цяла България и от Испания” 1споделиха от центъра.
В пленера взеха участие творци от Димитровград, Ямбол, София, Видин, Батановци, Хасково, Белослав, Ботевград, Стамболийски, Разград, Габрово, Дряново, Раднево, Силистра, Стара Загора, Самоков, Несебър, Шумен, Варна, Бургас, Попово, Пазарджик, Исперих, Петрич, с.Лесново, с. Чешнигирово и с. Топчийско.
 Първоначалната идея на онлайн конкурса, бе да провокира децата от Община Димитровград да рисуват и да пишат стихове. Впоследствие обаче те започнали да изпращат своите рисунки деца и младежи от цяла България и дори от Испания.
Така конкурсът е превърна не само в национален, но и в международен.  Община Димитровград и „Детски и младежки център” ще зарадват с награди всички участници, съобщиха организаорите.

КЛАСИРАНЕ
в онлайн конкурс ”Пролетта дойте, пролетта победи”
направление „Изобразително изкуство ”
Рисунки на участници от Димитровград

Първа възрастова група –  3–7г.
I място
Мелих Мюмюн – 7г. – ДГ ”Слънце”
Виктор Янчев - 6г. - ДГ ”Слънце”
Даная Димчева – 5г. - ДГ ”Слънце”
Анастасия Атанасова – 6г. – ДГ „Радост”
Наталия Шопова – 7г. – ОУ „Ал. Константинов”
Яна Кирчева – 6г. - ДГ ”Слънце”

II място
Пламена Костова – 5г. - ДГ ”Слънце”
Анелия Нонева – 7г.- ОУ „Ал. Константинов”
Ивайла Пеева – 6г. - ДГ ”Слънце”
Венислав Атанасов – 7г.- ОУ „Ал. Константинов”
Божидара Димова – 6г. - ДГ ”Слънце”
Виктория Русева – 7г. – ДГ „Р. Княгиня”
Ния Тонева – 4г. – ДГ ”Роза”
Андреа Грозева – 7г.
Дарин Петев – 5г.
Елена Добрева – 7г.

III място
Ивайла Тенчева – 5г. - ДГ ”Слънце”
Ивайла Николаева – 7г. – ОУ „П. Славеков”
Лора Иванова – 3г.
Стилян Димов  - 3г. - ДГ ”Слънце”
Алекс Димитров – 7г. - ДГ ”Слънце”
София Младенова – 6г.
Александра Атанасова – 7г. - ОУ „Ал. Константинов”
Траяна Пенева – 7г.
Никол Георгиева – 5г. - ДГ ”Слънце”
Адриана Христозова – 6г.
Вики Паров – 7г. - ДГ ”Слънце”
Ива Апостолова – 6г. - ДГ ”Слънце”
Джулия Димитрова – 7г.
 

Поощрителни награди

Габи Маркова – 7г. – ОУ „П. Славеков”
Дария Пламенова – 4г. – ДГ „ Слънце”
Жулиета Станчева – 7г.
Златина Атанасова – 4г.
Ивайло Добрев – 7г.
Иван Димитров – 5г. - ДГ „ Слънце”
Кристиян Дадалов – 4г. - ДГ „ Слънце”
Мариела Апостолова – 4г. – ДГ „Р. Княгиня”
Михаела Стойкова – 7г. – СУ „ Л. Каравелов”
Невена Маркова – 3г.
Николета Христова – 5г. – ДГ „Слънце”
Павел Атанасов – 3г. – ДГ „ Радост”
Полина Пенева – 6г. – ДГ „ Слънце”
Селим Расим – 6г. – ДГ „ Слънце”
Таня Грозева – 6г.
Теодор Найденов – 7г. - ДГ „Слънце”
Тихомир Николов - 7г. - ДГ „Слънце”
Яни Иванов – 7г.
 

Втора възрастова група - 8-11г.
I място
Максим Николов – 9г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Дарияна Милкова – 9г. – СУ ”Л. Каравелов”
Димитър Тумбалов – 11г. – ОУ ”Ал. Константинов”
Добрина Дулева – 11г. – ОУ ”Ал. Константинов”
Мария Коева – 8г. -  ОУ ”Ал. Константинов”
Изабел Димитрова – 9г.
Никол Миткова – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”

II място
Баяна Лхамсурен – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Деница Янева – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Георги Иванов – 8г.
Александра Младенова – 10г.
Мина Динева – 11г. - ОУ ”П. Славейков”
Милица Касабова – 11г.
Светлана Апостолова – 11г. - СУ ”Л. Каравелов”
Антония Маркова – 11г.
Пламена Дойчева – 10г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Божидар Дойчев -10г. - ОУ ”Ал. Константинов”

III място
Стефан Георгиев – 8г. - СУ ”Л. Каравелов”
Мария – Константина Тонева – 9г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Преслава Бобева – 10г.
Даниел Русев – 9г. - СУ ”Л. Каравелов”
Памела Петрова – 11г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Дениз Касимов – 11г.
Слави Михов – 10г.- ОУ ”Ал. Константинов”
Адриана Костадинова – 10г.
Виктория Крамарска – 11г. - ОУ ”Ал. Константинов”

Поощрителни награди

Антон Динков – 9г.
Атанас Димов – 9г.
Вяра Петкова – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Габриела Янкова – 8г.
Георги Тосков – 8г.
Десислава Колева – 11г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Константин Ботев – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Магдалена Мариянова – 11г.
Матей Димитров – 9г. -  ОУ ”Ал. Константинов”
Теодор Янков – 8г. - ОУ ”Ал. Константинов”
Теодора Георгиева – 9г.
Теодора Тодорова – 11г.
Яница Динева – 11г.
 

Трета възрастова група - 12-15г.

I място
Петя Иванова – 13г.
Кристиян Стоянов - 13г.– ОУ ”П. Славейков”
Ивет Евгениева – 15г.
II място
Николета Коцева – 12г. – ОУ „Ал. Константинов”
Слава Коцева – 13г. - ОУ „Ал. Константинов”
Павела Ботева – 12г. - ОУ „Ал. Константинов”
III място
Никол Гочева – 12г.

Четвърта възрастова група - 16-18г.

I място
Гергана Ангелова – 17г.- ПГ „Проф. Д-р Ас. Златаров”
II място
Гергана Господинова - 17г.- ПГ „Проф. Д-р Ас. Златаров”
III място
не се присъжда

КЛАСИРАНЕ
в онлайн конкурс ”Пролетта дойте, пролетта победи”
направление „Изобразително изкуство ”
Рисунки на участници от България и Испания

Първа възрастова група  –  3–7г.
I място
Алекасандър Мишков – 4г. – Хасково
Виктория Александрова – 5г. – с. Лесново
Ема Росенова – 7г. – Попово
Арзу Ахмедова – 4г. – Попово
Николета Петрова – 6г. – с. Лесново
Йолина Ташкова – 6г.- Белослав
Рая Ганчева – 6г. – Разград

II място
Виктор Веселинов – 7г. – Испания
Юлиян Георгиев – 5г. – Белослав
Борис Матанов – 5г. – Хасково
Йордан Георгиев – 6г.- Попово
Виктория Адрианова – 5г. – Разград
Далия Кръстева – 5г. – Разград
Айлена Рамадан – 5г. – Хасково
Полина Динева – 6г. - Ямбол


III място
Андрей Трънков – 4г. – Испания
Валентина Димитрова – 6г. – Раднево
Венета Стоянова – 6г.- с. Лесново
Лъчезара Серафимова – 6г.- с. Лесново
Микаела Колева – 5г. – Разград
Теодор Иванов – 5г. – Разград
Теодора Георгиева – 7г. – Стамболийски
Марк Веселинов – 3г. – Испания
Батухан Юсеинов – 5г. – Разград
Пламена Момчева – 5г. – Разград
Теодор Паисиев – 5г. – Разград
 

Поощрителни награди

Николай Тодоров – 4г. – Разград
Преслава Пенчева – 4г. – Батановци
Румелина Христова - 7г. – Ст. Загора

Колективни награди

I място
не се присъжда

II място
група „Слънчева усмивка”
гр. Братановци

III място
не се присъжда

Втора  възрастова  група -  8-11г.

I място
Виктория Петрова – 10г. – Силистра
Моника Любенова – 11г. – Варна
Даниел Кирязов – 8г. – Бургас
Иванина Маринова – 10г. – Шумен
Кристина Котева – 8г. – Стамболийски
Кристина Георгиева – 11г. – Попово
Михаела Михова – 9г. - Попово

II място
Алев Ахмедова  - 10г. – Попово
Вероника Лалева – 10г.
Анифе Моллова – 10г. – Попово
Денислава Дончева – 8г. – Попово
Пресиян Неделчев – 11г. – Попово
Преслава Пламенова – 11г. – Попово
Авелина Голубева -10г.- Несебър
Айча Селяйдин – 10г. – Разград
Никол Ефремова – 10г. – Силистра
Светлозара Христова – 10г. – Разград
Даяна Василева – 10г. – Шумен
Кристина Анкова – 8г. – Попово
Преслава Цветанова – 10г. – Попово
Божидара Нанева – 10г. – Ст. Загора
Денис Орханов – 9г. - Разград

III място
Александра Петрова – 10г. – Разград
Наоми Провоу – 11г. – Шумен
Али Халил – 10г. – Разград
Стефания Иванова – 10г. – Шумен
Туана Мехмет – 10г. – Разград
Фийби Провоу – 9г. – Шумен
Йордан Йорданов – 10г. – Разград
Зое Колева – 9г. – Несебър
Николай Стойчев – 10г. – Разград
Георги Чалъков – 8г. – Самоков
Дарина Трънкова – 9г. – Испания
Елиас Карбонел – 9г.

Поощрителни награди

Юндер Юмер – 8г. – Шумен
Александър Желев – 8г. – Ст. Загора
Габриела Георгиева – 10г. – Шумен
Димитър Димитров – 8г. – Варна
Йордан Страхинов – 8г. – с. Чешнигирово
Мария Стефанова – 10г. – Разград
Мирослава Радева – 11г. – Шумен
Райна Димитрова – 10г. – Шумен
Рая Йорданова – 10г. – Пазрджик
Снежана Ранкова – 10г. - Разград

Трета възрастова група - 12-15г.

I място
Добромира Малчева – 13г.- Попово
Викория Денчева – 15г. – Попово
Йоана Максимова -14г. – Попово
Павлина Шиндрова – 15г. – Дряново
Цветелина Бобутанова – 14г. - Хасково


II място
Деси-Слава Тодорова – 12г.- Ст. Загора
Виктория Недялкова – 14г.- Дряново
Михаела Минчева – 12г. – Ст. Загора
Ивона-Сияна Станева – 13г. – Попово
Антон Славчев – 13г.- Попово
Елеонора Неделчева – 13г. – Попово
Радина Петрова – 14г. – Пазарджик
Касандра Недялкова – 14г. - Дряново

III място
Дария Бобутанова – 12г. – Хасково
Павел Павлов – 12г. – София
Ростислав Желев – 13г. – Раднево
Бояна Димитрова – 14г. – Шумен
Цветелина Искренова – 13г. Видин

Четвърта възрастова група - 16-18г.
I място
Александра Атанасова – 16г. – Попово
Ивайла Петрова – 16г. - Попово
II място
Димана Стоянова – 18г. – Шумен
Ралица Стоянова – 17г. - Петрич
III място
Помена Стефанова – 16г. - Шумен

КЛАСИРАНЕ
в онлайн конкурс „Пролетта дойде, пролетта победи!”

НАПРАВЛЕНИЕ ПОЕЗИЯ

Четвърта възрастова група 16-18г.

I място
 Анелия  Господинова 15г.,  гр. Шумен

II място
 Бейшан  Яфес, 16г. , гр. Исперих

III място
 Панталей Върбин 17г. , гр. Ботевград
 

Трета възрастова група 12-15г.

I място
 Цветелина Бобутанова, 14г. , гр. Хасково

II място
Петя  Иванова, 13г., гр. Димитровград

Никол Ивайлова, 14г., гр. Шумен

III място
Пламена Генчева, 14 г.

Втора възрастова група 8-11г.

I място
 Добрина Дулева, 11 г., гр. Димитровград

Даниел Кирязов, 8г. гр. Бургас

Теодора Георгиева, 9г., гр. Димитровград

II място
Йоана Пламенова, 9г., гр. Димитровград

 Габриела Анастасова, 10г., гр. Димитровград

Димитър Тумбалов, 11г., гр. Димитровград

III място
София  Колева, 10г., гр. Несебър

Никол  Антонова 8г., гр. Димитровград

Калоян Бонев, 9г., гр. Димитровград

Ния Мартинова Иванова, 9г., гр. Димитровград

Поощрителни награди:

  • Кристияна Петранкова Добрева, 10г., гр. Габрово;
  • Авелина Голубева 10г., гр. Несебър;
  • Калоян Димитров Шотлеков, 10г.

НАПРАВЛЕНИЕ ПРОЗА

Трета възрастова група 12-15г.

I място
Атанас  Гальов 14 г., гр. Димитровград

II място
Сение Мехмед 12 г., с. Топчийско

III място
 Димитър Тумбалов, 11 г., гр. Димитровград


ЧЕСТИТО,  ПОБЕДИТЕЛИ!

0 Коментара

Още новини

Снимка на деня

Анкета

Одобрявате ли замразяването на депутатските заплати в извънредното положение?