DGNEWS.EU

Таня Тенева стартира участието си на ЕВРО 2020 по борба

Feb 10
13:41 2020

Димитровградчанката Таня Тенева стартира от днес участието си на Европейското първенство по борба за мъже и жени. Надпреварата се провежда в Рим, Италия и ще продължи до 16 февруари. Състезателката на СКБ „Димитровград” е в състава на националния отбор. Тя ще се бори за медал в категория 57 кг.

Това е първото участие на голямо първенство при жените наТаня, която е все още ученичка. Възрастта й позволява да се състезава и при девойките, и при жените. През януари именно в тези възрастови групи димитровградчанката спечели две шампионски титли на провелите се Държавните лични първенства у нас. Припомняме, че Таня Тенева стана Спортист на 2019 г. в Димитровград.

Междувременно димитровградчанинът Кристиян Димов спечели бронзов медал на Държавното лично първенство за кадети в Бургас. Той завоюва третото място при 92-килограмовите. В надпреварата участваха 167 борци от 38 клуба.