Димитровград е №1 в свободната борба в България

Георги Иванов прие приза от името на клуба и получи специална награда за постиженията си през годината
Nov 29
10:42 2019

Спортният клуб по борба „Димитровград“ е №1 в свободната борба в България за 2019 г. за шеста поредна година. Това показва комплексното класиране за всички възрасти от петте държавни първенства, проведени през настоящата година. В тях борците на Димитровград са спечелили 43 медала, от които 17 златни.

Най-добрите борци, треньори и отбори бяха наградени на церемония в София от президента на Българската федерация по борба Христо Маринов. На събитието специално отличие получи и димитровградския състезател в категория 110 кг Георги Иванов. През тази година той стана 8-ми на Световното първенство за кадети, вицеевропейски шампион на Европейското първенство за кадети и шампион на България.

На 7 декември СКБ „Димитровград” ще е домакин на традиционния международен турнир за деца „Еню Вълчев”. Очаква се в спортна зала „Младост” да пристигнат над 100 български и чуждестранни състезатели по свободна борба.