DGNEWS.EU

160 славейковци рисуваха за 110-годишнината на училището

160 славейковци рисуваха за 110-годишнината на училището
Nov 15
16:00 2019

В поредица от състезания под наслов „Славейковци“, учениците от І до ІV клас в димитровградското ОУ „Пенчо Славейков“ ще покажат своите таланти през тази учебна година. С проявите учениците се подготвят за честване на 110-годишнината на училището.

Състезанията са в шест кръга: „Славейковци рисуват“, „Славейковци познават околния свят“, „ Сръчни Славейковци“, „Славейковци общуват с Европа“,  „Славейковци са грамотни“ и „Славейковци са математици“.

Участието в предварителните кръгове е по желание, без такса за участие. За финален кръг се класират учениците получили максимален брой точки в поне 3 състезания от предварителните кръгове.

Днес директорът на училището Снежана Ангелова награди победителите в първото състезание „Славейковци рисуват”. Общо 160 ученици работиха по темата „Красотата на природата“. Жури от преподаватели по изобразително изкуство определи най-добрите, а с рисунките им бе направена изложба в коридорите на училището.

С максимален брой от 30 точки са 16 ученици: Габриела  Делчева-Іб, Рамона  Димитрова-Ів, Божидара Граматикова-ІІа, Николай  Николов-ІІа, Семелия   Пеневска-ІІб, Даяна Запрянова-ІІг, Борис Петков-ІІІа, Ивета Атанасова-ІІІа, Изабел Башова-ІІІб, Мария  Донева-ІІІб,  Габриела Димитрова-ІІІд,  Деница Анева-ІVа, Мина Динева-ІVа, Виктория Николова-ІVв, Николай  Драганов-ІVв и Христина  Стефанова-ІVв  

На второ място се класираха 19 ученици: Илияна Кутянова и Ния Павлова от Іб, Виктория Стоянова и Николета Димова-Ів , Дария  Йорданова-Іг, Изабел Халим-ІІа, Деси  Тенчева и Мила  Маркова от ІІв, Вяра Николова и Жулиен  Тодоров-ІІг,   Александра Младенова, Десислава  Донева и Елеонора Митева -ІІІб, Ивана Тодорова-ІІІг,  Екатерина Иванова-ІVа, Александра Филева и Гьокай Вели-ІVб, Дария Митева и Ния Проданова-ІVв.  

С третото място се поздравиха 25 ученици: Рая  Банева и Стоян   Колев-Іа, Габриела Георгиева-Іб, Павилма  Башева-Ів, Елица  Георгиева-Іг, Деян  Делчев, Живодара  Ганчева, Ивайла  Николаева-Ід, Ивайла Димитрова-ІІа, Любов  Петрова-ІІб, Емилиян Кисьов-ІІв, Анджелика Пенева, Златомира Узунова, Христиана Димитрова-ІІг,  Полина  Петрова-ІІІа, Дивна  Стоева-ІІІб, Мария-Йоана Йорданова-ІІІв, Мерилин Русева-ІІІг , Даяна  Вълева-ІІІд, Жанина   Давчева-ІVа, Роси Петрова-ІVб, Иванина  Георгиева и Михаела Бонева-ІVв, Алекс Жечева и Габриела Купенова-ІVг.

0 Коментара

Още новини

Снимка на деня

Анкета

Къде ще посрещнете Новата 2020 година?