Димитровград с първа победа от началото на сезона

Снимка: архив
Sep 21
22:50 2019

Димитровград записа първа победа в първенството на Югоизточната трета лига. При това синьо-жълтите спечелиха трите точки като гости. Момчетата на треньора Христо Георгиев надиграха с 2:1 „Атлетик” (Куклен). Още повече, че домакините се представяха до момента по-добре от димитровградчани в изиграните седем кръга. В осмия обаче настъпи обратът.

Мачът тръгна резонно за кукленци, които откриха резултата след точно изпълнена дузпа. Двата отбора се оттеглиха на почивката при 1:0 в полза на домакините. През втората част синьо-жълтите излязоха напълно преобразени. Взеха инициативата в свои ръце и стигнаха до пълен обрат. За 1:1 се разписа Емре Емин, а привлеченият през лятото Веско Бакърджиев оформи крайното 2:1 за гостите.

"Тази победа е много важна за момчетата, още повече, че я постигнаха навън. Надяваме се, че ще си повярват и тепърва ще ни радват с нови успехи. Пролича си и работата на треньора Христо Георгиев", коментираха от ръководството на ФК „Димитровград 1947”.

Отборът се намира на 15-а позиция във временното класиране с актив от 6 точки, една победа и три равенства. Следващата събота Димитровград приема на свой терен Гигант, който е 9-ти в класирането с 11 точки. Мачът е на стадион "Миньор" от 17 часа.